به مناسبت هفته نجوم: کارگاه یک روزه نجوم در سنندج برگزار شد | بلاگ

به مناسبت هفته نجوم: کارگاه یک روزه نجوم در سنندج برگزار شد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کارگاه نجوم در سنندج

به مناسبت هفته نجوم که از 29 فروردین الی 7 اردیبهشت 97 می باشد کارگاه یک روزه «زیست نجومی» درمرکز علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره 2 سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،محمد رضا شهابی مربی مسئول  مرکز علوم و نجوم کانون شماره 2 سنندج گفت:این مرکز روز پنجم اردیبهشت 1397 با برگزاری برنامه‌هایی متنوع میزبان علاقه‌مندان به علم نجوم و زیست شناسی بود.

شهابی افزود: این کارگاه یک روزه شامل دو بخش «نجوم» و «زیست‌شناسی» بود  که علاقه‌مندان از برنامه‌های کارگاه نجوم وزیست شناسی  با استفاده از آسمان نمای مجهز و پیشرفته به رصد آسمان و با استفاده از میکروسکوپهای پیشرفته ومولاژ های مربوطه در کارگاه زیست شناسی شرکت کردند.

وی خاطر نشان ساخت: مراجعه کنندگان در کارگاه نجوم وبا استفاده از گنبد آسمان نما و دستگاه پلانتاریوم همراه با کمک مربیان کانون به مشاهده‌ی شگفتی‌های آسمان شب  پرداختند و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کردند همچنین در کارگاه تجهیزات رصدی در مورد تلسکوپ واجزای آن توضیحاتی داده شد.

شهابی در ادامه از برگزاری کارگاه «‌دنیای زیر میکروسکوپ»، مشاهده‌ی موجودات ذره‌بینی ودنیای سلولها از ویژه‌برنامه‌های بخش «زیست‌شناسی» نیز خبر داد .

لازم به ذکر است،این کارگاه با حضور 38 نفر از دانش آموزان سنندجی بود که با با مشاهده آسمان و شگفتی‌های آن و سفر به دنیای زیرمیکروسکوپ، تجربه‌ای دلپذیر را در این کتاب‌خانه‌ی تخصصی داشتند.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 ساعت: 18:29