تپش "قلب کوچک سپهر» در کردستان شنیده شد

ساخت وبلاگ
چکیده : دیروز کودکان و نوجوانان کامیاران، میزبان "مهناز فتاحی" با کتاب‌های «قلب کوچک سپهر» و «دلم یک دوست می... با عنوان : تپش "قلب کوچک سپهر» در کردستان شنیده شد بخوانید :
جشن امضای کتاب های قلب کوچک سپهر و دلم یک دوست می خواهد در کامیاران

دیروز کودکان و نوجوانان کامیاران، میزبان "مهناز فتاحی" با کتاب‌های «قلب کوچک سپهر» و «دلم یک دوست می‌خواهد» بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، در ادامه برنامه دیدار نویسندگان و شاعران با مخاطبان در گرامی‌داشت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، شهرستان کامیاران، ۲۷ آذرماه ۱۳۹۶ میزبان "مهناز فتاحی"، با کتاب‌های «قلب کوچک سپهر» و «دلم یک دوست می‌خواهد» بود.

در این برنامه مهناز فتاحی در سخنانی گفت: در کتاب "قلب کوچک سپهر" ماجراهای واقعی بیماری فرزندم سپهر را بیان کرده ام و در واقع خاطرات خود را در قالب این رمان روایت کرده ام و در آن بسیاری از مسایل مستند و واقعی هستند.

فتاحی افزود:کتاب قلب کوچک سپهر به خاطر امید به زندگی،ایستادگی در برابر مشکلات برای نوجوانان بسیار مناسب است و جزوه کتابهای برتر برای این گروه سنی انتخاب شده است چون لازم است نوجوانان از این منظر با ابعاد دیگر زندگی آشنا شوند و همچنین به بچه ها پیشنهاد کرد که این کتاب را به سفر خواندن بفرستند و درابتدا آن را به مادر خود و سپس به دیگر نزدیکان ، دوستان و اطرافیان خود امانت بدهند تا حس امید ، تلاش، انرژی و انگیزه زنده بماند.

وی در ادامه عنوان کرد:این کتاب را برای مادرانی نوشته ام که با جمله فرزند تو زنده نمی ماند مواجه می شوند ولی با این اوصاف قدرت خدا و تلاش و امید مادر نتیجه می دهد و الان فرزند من بعد از 4 بار عمل جراحی و 50 بار بستری شدن  در سال دوم دبیرستان ادامه تحصیل می دهد و بسیار کتابخوان است .

این نویسنده کودک و نوجوان خاطر نشان ساخت:خیلی چیزها در زندگی اتفاق می افتد که نمی خواهیم اتفاق بیافتد و خوش آیند هیچ کس نیست مثل بیماری ویا زلزله که بسیار دردناک هست ولی ماجراهایی که  از دل اتفاق        می شنویم ، می بینیم و لمس می کنیم لازم است که نوشته شود تا دیگران نیز در جریان آن ها قرار بگیرند و  حس مقابله با سختی ها و مبارزه با مشکلات را بیاموزند.

فتاحی گفت:همراهی با شخصیت سپهر و مادرش در داستان بچه ها را به جریان جذب نیرویی جدید و جادویی برای زندگی دعوت می کند و موقعیت بروز احساساتشان را مهیا نموده است. نتیجه ی نگاه های مادرانه و مهرآمیز در این اثر داستانی خاطره ی امیدواری را در مخاطبان نوجوانش  ماندگار می کند.

موضوع داستان دلم یک دوست می خواهد تخیلی است و تلاش می کند تا اعتماد به نفس کودکان را تقویت کند و مهارت نه گفتن را نیز در آن ها تقویت کند. .یکی از اعضا نقد و نظرات  بچه ها را در رابطه با این کتاب قرائت کرد و در رابطه با صداهای مشخصی که در اثر به گوششان رسیده و نیز معیارهای دوست یابی نیز اشاره کرد.  سپس مهناز فتاحی بعد از روخوانی کتاب در رابطه با پایان بندی کتاب برای بچه ها توضیح داد که در چاپ دوم تغییر خواهد کرد.

اجرای موسیقی،شعرخوانی مربی ادبی،شعرخوانی اعضا و قرائت نامه ای از طرف اعضای مرکز کامیارن به سپهر از دیگر برنامه های اجرایی این روز  بود.

اعضا که هر کدام یک قلب کاغذی بر لباس هایشان چسبانده بودند که در پایان قلب ها را باز کرده وبه عنوان یادبود به سپهر داستان مهناز فتاحی هدیه کردند.

کتاب دلم یک دوست می خواهد و قلب کوچک سپهر بچه ها را مهمان یک پایان خوب و شیرین کرده و این شیرینی با امضای مهناز فتاحی بر ابتدای کتاب ها برای بچه ها دوچندان شد . آن ها کتاب ها را از دست نویسنده به هدیه گرفتند.

کتاب"قلب کوچک سپهر" برای گروه سنی اولیا و مربیان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است و کتاب دیگر این نویسنده به نام"دلم یک دوست می‌خواهد" با تصویرگری فیروزه ولدآبادی برای گروه‌های سنی "الف" و "ب" نوشته شده است.

برنامه با یک عکس دسته جمعی اعضا در کنار مهمان برنامه به پایان رسید.

 

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 0:43