قصه گویی هیوا ملکی در شب شعر یلدایی شهر دلبران

ساخت وبلاگ
چکیده :   با دعوت اداره بهزیستی شهرستان قروه و انجمن معلولین باران هیوا ملکی در شب شعر یلدایی دلبران که در ... با عنوان : قصه گویی هیوا ملکی در شب شعر یلدایی شهر دلبران بخوانید :

 

هیوا ملکی مربی مرکز سریش آباد

با دعوت اداره بهزیستی شهرستان قروه و انجمن معلولین باران هیوا ملکی در شب شعر یلدایی دلبران که در تاریخ 28اذر1396در کتابخانه عمومی شهر دلبران برگزار شده بود حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان،در این مراسم که با حضور مسولین قروه و دلبران و تعداد زیادی از شاعران و محققان و اندیشمندان منطقه برگزار شده بود شاعران مطرحی مانند منصور دولتی و مهدی جاویدان و ... به خوانش اشعار خود در رابطه با یلدا و شب چله پرداختند .

بنا بر این گزارش،برخی از این اشعار به زبان محلی و در وصف گذشته و نحوه برگزاری رسوم قدیمی بود .در کنار این شعر خوانی ها مقالاتی علمی با موضوعات منشا یلدا و دلایل ایجاد ان توسط محققان خوانده شد.

ملکی مربی مسول کانون سریش اباد نیز با پرده خوانی داستان ارش کمانگیر بخشی از این مراسم را به خود اختصاص داد ه و قصه گویی یک افسانه کهن با دکور سنتی و لباس هایی که توسط انجمن باران در قالب لباس قاجار برای قصه گو طراحی شده بود توانست با مجلس ارتباط مناسبی برقرار نماید. قابل ذکر است در این رویداد با لوح تقدیر و هدیه از ملکی قدردانی شد.

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 0:43