هفته پژوهش در مراکز کانون استان کردستان با شعار همه پژوهشگر شویم

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،کتابهای حل علمی مسئله و چگونه پژو هش کنیم... با عنوان : هفته پژوهش در مراکز کانون استان کردستان با شعار همه پژوهشگر شویم بخوانید :

به گزارش روابط عمومی اداره کل   برای اعضا معرفی شد  و در ادامه اعضا با چگونگی اجرای یک طرح کامل پژوهشی آشنا شدند.

 فعالیت ادبی با شرح کامل قواعد داستان نویسی و نوشتن خلاق ، معرفی کتاب پزشکی در گذر زمان و شرح ،معرفی شخصیت به صورت شفاهی و دیواری و شرح کامل زندگی نامه پرفسور هاشم شرقی  شیمیدان و دانشمند و برتر کشورمان در  جهان از شهر شیراز برای دانش آموزان از دیگر برنامه های هفته پژوهش در مرکز قروه بود که با حضور اعضا برگزار شد.

مربیان مرکز بیجار با دعوت از اعضا و به منظور ترغیب اعضا و آشنایی آنها با امر پژوهش با فضا سازی و تهیه پاورپوینت های تصویری و آموزشی در رابطه با امر پژوهش به اجرای برنامه های جلسه بحث آزاد با عنوان " پژوهش کلیدی برای حل مشکلات " معرفی کتاب های حل علمی مساله ، چگونه پژوهش کنیم ، دایره المعارف کودکان ونوجوانان،آشنایی با کتابهای مرجع و روخوانی دایره المعارف های علمی و دینی و تقدیر از اعضا فعال در زمینه پژوهش پرداخت.

مرکز فرهنگی هنری سریش آباد هم به همین مناسبت فه اجرای برنامه های معرفی کتابهای چگونه پژوهش کنیم و حل مسئله علمی به صورت دیواری،معرفی مجموعه کتابهای فعالیتهای حیوانات ،دایره المعارف انسان برای نوجوانان ،چرا های شگفت انگیز، دایره المعارف کوچک من،سر در بقعه امامزاده شاهزاده غریب شیراز و چرخه اب در طبیعت به صورت شفاهی،معرفی شخصیت های علمی بر اساس کتابهای موجود در مرکز، برپایی نمایشگاهی از انواع سنگ های معدنی و بقایای حیوانات مانند لاک و شاخ و .. و معرفی ابزار علمی مانند میکروسکوپ و ...و طرز استفاده از آن و معرفی مشاغل با محوریت شغل پژوهشگری با پخش کلیپ و انجام آزمایش علمی با موضوع چگونه سن یک حیوان را با استفاده از بقایای آن تشخیص بدهیم این هفته را گرامی داشتند.

برپایی کارگاه پرسش و پاسخ ، معرفی کتابهای علمی، راهکارهای مهم تحقیق درست ، استقاده از مولا‍ژ و ماکت های علمی ، اجرای فعالیت های ذهنی برای تقویت حافظه ی حواس پنجگانه ، کارگاه سفال و نقاشی از جمله برنامه های مرکز شماره 4 سنندج است که در هفته پژوهش برگزار می گردد.

همزمان با هفته پژوهش وبه منظورآشنایی اعضا با روش تحقیق وپژوهش مرکز شماره 2 مریوان ابتدا ذهن اعضا با پرسش هایی مرتبط با یک کار پژوهشی درگیر کردند سپس توضیحاتی در رابطه با نحوه شروع یک کار پژوهشی، مراحل تحقیق و نحوه استفاده از منابع کتاب خانه ای و پایگاه اینترنتی به شیوه صحیح و مرتبط با موضوع داده شد. انجام کار تحقیقی "آشنایی با اجزاء و مراحل رشد یک گیاه در زمین" از طریق مشاهده مستقیم ریشه، ساقه، برگ و خاک که در این تحقیق اعضا در رابطه با نقش هرکدام از اجزاء بحث و گفتگو کردند.

فضا سازی، روش ساخت پاورپوینت، روخوانی با هدف تند خوانی و خلاصه نویسی در جمع آوری مطالب، شعر خوانی، کاردستی، سفالگری با موضوع" ابزار تحقیق"نیز از دیگر برنامه های اجرایی مرکز شماره 2 مریوان بود.

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت: 19:57