یلدای قصه های ایرانی در مراکز کانون استان کردستان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،به همین مناسبت مرکز فرهنگی هنری بیجارجشن "یلدای قصه های ایرانی "  برای کودکان برگزار شد در این مراسم کودکان با شرکت در کارگاه کاردستی کارت تبریک هایی با استفاده از کاغذ رنگی تهیه کرده و با شرکت در کارگاه ادبی دل نوشته هایشان را برای تبریک یلدا به پدر و مادر خود به رشته تحریر در آوردند سپس با شرکت در مراسم جشن شب یلدا اشعار حافظ را خوانش کرده و همچنین قصه هایی از شاهنامه فردوسی را نیز مطالعه کردند در ادامه فعالیتهایی همچون قصه گویی قصه های بومی و محلی ، بازی " قاچانی "  ، مسابقه چیستان و ضرب المثل نیز برای دانش آموزان برگزار گردید.

  مرکز دیواندره هم دراین روز با فضازسازی واجرای  کارگاه سفال با عنوان انار شب یلدا ،کارگاه کاردستی هندوانه های بادبزنی واجرا ی قصه گویی وپذیرای با هنداونه وذرت یک روز شاد وبه یاد ماندنی در خاطر بچه ها رقم زدند.

  برنامه شب یلدا در مرکز شماره 2سنندج با حضوراعضا و دانش آموزوان با برنامه های متنوع آشنایی بچه ها با آداب ورسوم شب یلدا،قصه گویی ،بازی محلی "جوراب بازی"،کارگاه علمی ،کاردستی و پذیرایی با تنقلات مخصوص شب یلدا این شب را شبی به یاد ماندنی کردن کردن برای بچه ها

  شب یلدا در مرکز دیواندره با حضور دانش آموزان و با برپایی کارگاه های نقاشی،کاردستی،اجرای قصه گویی و معرفی مراسم شب یلدا و همچنین شعرخوانی برگزار شد .

  اجرای برنامه های قصه گویی داستان آرش کمانگیر و شاهنامه خوانی داستان گرد آفرید همراه با اجرای نمایش ،فضا سازی سنتی با تکیه بر مواد بومی شهر و منطقه به همراه خوانش اشعار فلکلور ترکی ، بازی محلی، بازیهای گروهی ، طرح دیواری نقاشی و ادبی "یلدای من یلدای همه ایران"در مرکز فرهنگی هنری سریش آباد اجرا شد .

  مرکز شماره دو مریوان با حضور اعضا ثابت و دانش آموزان فضایی شاد برای استقبال از شب یلدا و یک روز به یادماندنی آماده کرد که شامل فضا سازی، معرفی ایام، سخن از آداب و رسوم شب یلدا، کاردستی، نشریه با پیام تبریک و نمادهای شب یلدا، نقاشی با عنوان دورهمی در شب یلدا، سفالگری با عنوان" بوته های هندوانه بود.

  مرکز فرهنگی هنری حسن آباد یاسوکند هم با فضاسازی متناسب شب یلداو برنامه معرفی فلسفه شب یلدا و آداب رسوم اقوام ایرانی،قصه های کوتاه از شحصیت های برجسته شاهنامه ، چیستان،حافظ خوانی،  بازی های گل یا پوچ و بازی جوراب بازی  ،  آشنایی با تنقلات سنتی و خوردن اجیل سنتی شب یلدا این روز را با کنار اعضا و دانش آموزان جشن گرفتند.

  کارگاه کاردستی وکارت پستال سازی هم با حضور اعضا مرکز شماره 2 بانه نیز در این روز برگزار گردید.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت: 19:57
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها