عباس تربن میهمان نشست ادبی دو پنجره در کردستان بود

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این نشست که سی نفر از دختران نوجوان حض... با عنوان : عباس تربن میهمان نشست ادبی دو پنجره در کردستان بود بخوانید :

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این نشست که سی نفر از دختران نوجوان حضور داشتند ،به نقد و بررسی کتاب عشق های لنگه به لنگه پرداخته شد.

در ابتدای این برنامه شیخی به اهداف برنامه دوپنجره اشاره کرد و گفت:ارتباط نزدیک نویسندگان و شاعران با مخاطبان از برجسته ترین آنها است و این دیدارها را برای کودکان و نوجوانان فرصتهای مغتنمی برشمرد که می توانند خواسته ها،نیازها،نظرات و پیشنهادات خود را به پدیدآورندگان ادبیات کودکان و نوجوانان انتقال دهند .

وی با بیان این نکته که باید انس کودکان و نوجوانان را با کتاب و کتابخوانی بیشتر کرد برگزاری این برنامه ها را تاثیرگذار برشمرد.

در ادامه تربن از آغاز کار نوشتن برای بچه ها صحبت کرد و به بچه ها پیشنهاداتی در رابطه با تمرین های نویسندگی داد و به یکی از مهم ترین گام های نویسندگی که مطالعه کردن است اشاره کرد .

وی همچنین به بچه ها پیشنهاد کرد که یک دفترچه یادداشت با خود به همراه داشته باشند تا ایده ها و سوژه هایی که به ذهنشان می رسد را یادداشت کنند.

عباس تربن به روش های پیدا کردن ایده های تازه برای نوشتن اشاره کرد و به بچه ها پیشنهاد کرد باید همه چیز را متفاوت تجربه کنید،متفاوت لمس کنید و بو بکشید و بچشید و متفاوت زندگی کنید و اینطور است که می توانید متفاوت هم بنویسید.

در ادامه نشست علاوه بر شعرخوانی از کتاب عشق های لنگه به لنگه به خواندن اشعار گروهی خود نیز پرداختند.

در پایان طوماری گروهی به یاد کودکان و نوجوانان زلزله زده کرمانشاه توسط عباس تربن و کلیه مهمانان حاضر در برنامه نوشته شد.

یادبود این نشست که با امضای عباس تربن بر قایق های کاغذی همراه بود به بچه ها داده شد و یک عکس یادگاری پایان بخش برنامه دو پنجره بود.

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوانکردستان,...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 14 آذر 1396 ساعت: 19:57