طرح کانون مدرسه در 22 مرکز ثابت و سیار کانون استان کردستان اجرا می‌شود

ساخت وبلاگ
چکیده : مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان از اجرای طرح کانون مدرسه با همکاری آموزش و... با عنوان : طرح کانون مدرسه در 22 مرکز ثابت و سیار کانون استان کردستان اجرا می‌شود بخوانید :

اجرای طرح کانون مدرسه در کردستان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان از اجرای طرح کانون مدرسه با همکاری آموزش و پرورش در 22 مرکز ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان استان خبر داد و گفت: امیدوارم در اجرای این طرح با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم به همه دانش آموزان کردستانی خدمت‌رسانی فرهنگی کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،سهیلا شیخی گفت: طرح کانون مدرسه ویژه دانش آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در استان، اجرایی شد. شیخی افزود: این طرح به منظور بهره مندی همه دانش آموزان از ظرفیت های موجود در مراکز فرهنگی و هنری کانون اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: در این طرح،دانش آموزان دوره ابتدایی در قالب یک برنامه مشخص، هدفمند و از پیش تعیین شده در مراکز کانون حضور پیدا می کنند و با برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی، هنری و ادبی که به سبک و شیوه غیرمستقیم مرتبط با دروس ارائه می شود، آشنا می شوند.

شیخی گفت: بر اساس طرح کانون مدرسه، از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فرهنگی هنری و ادبی مربیان و مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جهت درونی کردن مفاهیم آموزشی مورد نیاز دانش‌اموزان مدارس دوره ابتدایی، ترویج کتاب‌خوانی، پرورش توان تفکر و قدرت نقد در میان آن‌ها استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان در این طرح مهارت های زندگی اجتماعی را نیز می آموزند، اضافه کرد: تمام دانش آموزان طرح، به مدت یک سال از تاریخ عضویت می توانند به صورت رایگان از فعالیت های فرهنگی مراکز، بهره مند شوند .

مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: در سطح 2 این طرح، مربیان کانون به منظور پوشش جمع وسیع تری از دانش آموزان و با بهره گیری از برنامه هایی که قابلیت جذب تعداد بیشتری مخاطب را دارد، هر ماه یک بار در مدارس منتخب طرح، حضور یافته و ویژه برنامه های فرهنگی مانند قصه گویی، معرفی کتاب، معرفی وقایع، معرفی کانون و دیگر فعالیت ها را اجرا می کنند.

لازم به ذکر است، این طرح برای دانش ‌آموزان دختر و پسر پایه دوم تا ششم ابتدایی از ابتدای آبان تا نیمه اول اردیبهشت هم‌زمان با سراسر کشور در استان کردستان اجرا می‌شود.

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوانکردستان,...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت: 5:27