برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قصه گویی کردستان معرفی شدند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

    امکانات وب

    پر مخاطب ها

    برچسب ها

    بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی مرحله استانی امروز در سنندج با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این برنامه مدیر کل کانون استان کردستان گفت:از همان زمان که بزرگ مربی و اولین قصه گوی عالم هستی،خداوند متعال،پیامبر مهربانی را همراه قصه های پیشینیان برای هدایت و تربیت بندگان خود فرستاد و بشر را با قصه تربیت کرد این شیوه با عنوان میل ذاتی درون انسان قرار گرفت و این میل ذاتی به شنیدن قصه موجب شده تا قصه گویی به عنوان یکی از روش های آموزشی و تربیتی در طول اعصار مورد توجه باشد.

    سهیلا شیخی خاطر نشان ساخت:کودکان در قصه مسیر زندگی خود را می یابند و از طریق داستان ها و افسانه ها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند.

    شیخی در ادامه تاثیر پذیری از شخصیت های قصه،تقویت قدرت فهم و بیان ،پرورش خلاقیت ،افزایش گنجینه لغات نیز از دیگر تاثیرهای آموزشی و تربیتی داستان سرایی عنوان کرد.

    مدیر کل کانون استان در ادامه سخنانش خاطر نشان ساخت:قصه گویی سنت حسنه ایست که متاسفانه در بین خانواده ها که اصلی ترین و مهمترین کسانی هستند که در تربیت نسل جدید موثرند این شیوه تربیتی را از یاد برده اند.

    وی در ادامه عنوان ساخت:بنابراین تجدید حیات جاری قصه گویی،این سنت دیرین و ارزشمند که ابزار مناسبی برای انتقال مفاهیم ارزشی،اخلاقی و آموزشی استت نیاز به برنامه ریزی و حمایت مسوولان و متولیان امر دارد و چه زیباست که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری جشنواره قصه گویی از این رسالت مهم سربلند درآمده است و به همین منظور دبیرخانه جشنواره قصه گویی با تهیه فراخوانی در 3 بخش قصه گویی،مقاله نویسی و داستان سرایی کار خود را شروع کرد.

    سهیلا شیخی افزود: برای این دوره از جشنواره آثار 120 قصه‌گو دریافت شد که ۲۲ قصه‌گو انتخاب شدند و باهم رقابت می‌کنند که درنهایت 5 نفر از برترین‌ها به مرحله کشوری راه می‌یابند.

    وی اظهار کرد: در بخش مربیان کانون 12 قصه‌گو، نوجوان 4 نفر، آزاد 3 نفر، پدربزرگ ومادربزرگ‌ها نیز 2 نفر و در بخش رضوی 1 قصه گو انتخاب شده است.

    در ادامه برنامه در بخش مربیان پرشنگ سنگین آبادی از سریش آباد نفر اول،صبری رحیمی از مرکز شماره 3 بهاران سنندج نفر دوم و شیوا سلیمانی از دیواندره به عنوان نفر سوم در بخش مربیان انتخاب شدند و در بخش اعضا سیده مهنا موسوی از سریش آباد نفر اول ، میترا سیبی از دیواندره نفر دوم و کوثر اسدی به عنوان نفر سوم انتخاب شدند که با اهدای لوح و جوایزی از آنها تقدیر شد.

    در ادامه از مریم علی محمدی از سنندج نیز در بخش پدربزرگ و مادربزرگها برگزیده والیه یوسفی از کامیاران در بخش آزاد تقدیر شد.

     

    نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 3 شهريور 1396 ساعت: 2:01
    اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها