استقبال مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان از توسعه کتابخانه های سیار روستایی در کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : به منظور توسعه و گسترش کتابخانه های سیار روستایی در استان کردستان مدیر کل کانون استان با مدیرکل دفتر... با عنوان : استقبال مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان از توسعه کتابخانه های سیار روستایی در کرد بخوانید :

به منظور توسعه و گسترش کتابخانه های سیار روستایی در استان کردستان مدیر کل کانون استان با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان دیدار و گفت گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،سهیلا شیخی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در این دیدار بر لزوم استفاده از ظرفیت های کتابخانه های سیار روستایی کانون جهت ارتقا آموزش، کیفیت زندگی و فرهنگ روستانشینی در روستاها تاکید کرد.

شیخی تصریح کرد: کتاب‌خانه‌ سیار روستایی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه به کودکان و نوجوانان روستاهای اطراف مریوان ،بانه و سقز کتابرسانی می کنند و کودکان این روستا ها در فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی که توسط مربیان این کتابخانه ها انجام می گیرد شرکت می کنند .

وی افزود:مربیان کانون در این مراکز علاوه بر امانت دادن کتاب به ارایه 40 عنوان فعالیت فرهنگی هنری همچون قصه‌گویی، شعرخوانی، نمایش عروسکی، پخش فیلم، تهیه روزنامه دیواری، کتاب‌خوانی، نقاشی، سفالگری، گفتگوهای آزاد و... برای کودکان و نوجوانان می‌پردازند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان در سخنانی خاطر نشان ساخت:کانون پرورش فکری از موسسات قدیمی خدمت رسان به کودکان و نوجوانان کشور است و مراکز کانون، بالاخص کتابخانه های سیار روستایی می تواند محیط مناسب برای آموزش و علاقمند سازی کودکان و نوجوانان به روستا با استفاده از تولیدات کانون شامل: کتاب، نمایش فیلم، انیمیشن، نمایش عروسکی و ... باشد.

کورش مرادی افزود: بچه‌ها با مطالعه کتاب است که می‌توانند با تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم و اعتقادات و باورهای دینی آشنا شوند و بر همین اساس است که می‌توان بچه‌های با هویتی قوی داشته باشیم و کانون در انجام این کار خیلی می تواند تاثیر گذار باشد.

مرادی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه کانون در زمینه فعالیت های کتابخانه های سیار روستایی، برنامه ریزی و همکاری در این خصوص را پر اهمیت دانست و به همکاری گسترده  با کانون تاکید کرد و گفت:برای راه اندازی کتابخانه سیار روستایی در بخش مرکزی سنندج هر همکاری که لازم باشد را انجام خواهند داد و انشاالله در آینده نزدیک نیز در دیگر شهرستانهایی هم که کتابخانه سیار روستایی ندارند نیز همکاری خواهند کرد.
عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریواناستقبال,مدیرکل,دفتر,امور,روستایی,شوراهای,استانداری,استان,توسعه,کتابخانه,های,سیار,روستایی,کرد,...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 121 تاريخ : يکشنبه 29 مرداد 1396 ساعت: 10:50