از کودکان و نوجوانان برگزیده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سنندج تقدیر شد

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این برنامه مدیر کل کانون استان کردستان ضمن تبری... با عنوان : از کودکان و نوجوانان برگزیده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سنندج تقدیر شد بخوانید :
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این برنامه مدیر کل کانون استان کردستان ضمن تبریک دهه کرامت گفت:در سال جاری همچون سالهای گذشته مربیان و اعضای مراکز استان حضور فعالی داشتند و در همه بخش های جشنواره چه از لحاظ کیفی و چه از نظر کمی فعالیت های خوبی صورت پذیرفت که همه نشان از ارزش گذاری به مفاهیم و موضوعات دینی دارد که ذهن و قلم و هنر کودکان و نوجوانان را با خود همسو کرده است و در این راستا تلاش مربیان فرهنگی هنری ادبی مراکز قابل تقدیر است .

سهیلا شیخی افزود:آشنایی با احادیث رضوی،کلام و حکمت و سیره امام رضا(ع) در آثار کودکان و نوجوانان امروز موج می زند که امروز در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی امام (ع
) از آنها تقدیر خواهد شد.

سهیلا شیخی افزود: فعالیت این جشنواره در مراکز از چندین ماه گذشته در قالب فراخوان و شیوه نامه اجرایی انجام شد و بر اساس یک فرایند، مربیان و اعضا به تولید آثار مرتبط با امام رضا(ع) پرداختند.

شیخی در ادامه با بیان اینکه این جشنواره در 8 بخش نشریه نگاری، کتاب سازی، قصه گویی، کاردستی، داستان نویسی، سرود و پویانمایی برگزار شده است، گفت :540 اثر در مراکز فرهنگی و هنری کانون کردستان تولید شده که از میان این آثار تعداد 251 اثر به دبیرخانه استانی رسید و در نهایت 53 اثر به عنوان برگزیده استانی به دبیرخانه مرکزی راه پیدا کردند.

 در ادامه حجت الاسلام نریمان امجدی در سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان برنامه گفت: کودکان در تقلید و یادگیری مفاهیم و مسائل دینی مثل نماز و روزه آمادگی بیشتری در مقایسه با دیگر رفتارها و موضوعات از خود نشان می دهند. این موضوع مؤید فطری بودن خداجویی در کودکان است. طبق منابع اسلامی، برای ما مسلم و متقن است که میل به پرستش، نیایش، کمال طلبی و حقیقت جویی در کودک، فطری و درونی است.

این استاد سفیران هدایت در ادامه گفت:اگر والدین می خواهند فرزندان آن ها نمازخوان و معتقد بار آیند، سعی کنند اولا، خودشان عامل به دستورات و تعالیم دینی باشند و به دور از ریا و با خلوص نماز را به پای دارند و خودشان بدان معتقد باشند. ثانیا، توجه داشته باشند که در دوران کودکی، فرزندانشان را با نماز و مجالس و محافل مذهبی مأنوس سازند و سعی کنند که خاطرات خوشی را در ذهن آنان ایجاد نمایند و از سختگیری، اجبار و اکراه آن ها خودداری ورزند.

وی در ادامه به بیان داستان گنجشک و مار و اجرای مسابقه برای کودکان و نوجوانان پرداخت .

تقدیر از برگزیدگان کشوری و استانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ،قصه گویی، قرائت آثار ادبی،مسابقه،برپایی نمایشگاه از آثار رضوی و پخش انیمیشن از جمله برنامه های اجرایی این روز بود.

عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان...
ما را در سایت عضو گیری بخش مکاتبه ای استان از کتابخانه ی سیارروستایی مریوان دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 14 مرداد 1396 ساعت: 21:08