از کودکان و نوجوانان برگزیده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سنندج تقدیر شد | بلاگ

از کودکان و نوجوانان برگزیده پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سنندج تقدیر شد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،در این برنامه مدیر کل کانون استان کردستان ضمن تبریک دهه کرامت گفت:در سال جاری همچون سالهای گذشته مربیان و اعضای مراکز استان حضور فعالی داشتند و در همه بخش های جشنواره چه از لحاظ کیفی و چه از نظر کمی فعالیت های خوبی صورت پذیرفت که همه نشان از ارزش گذاری به مفاهیم و موضوعات دینی دارد که ذهن و قلم و هنر کودکان و نوجوانان را با خود همسو کرده است و در این راستا تلاش مربیان فرهنگی هنری ادبی مراکز قابل تقدیر است .

سهیلا شیخی افزود:آشنایی با احادیث رضوی،کلام و حکمت و سیره امام رضا(ع) در آثار کودکان و نوجوانان امروز موج می زند که امروز در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی امام (ع
) از آنها تقدیر خواهد شد.

سهیلا شیخی افزود: فعالیت این جشنواره در مراکز از چندین ماه گذشته در قالب فراخوان و شیوه نامه اجرایی انجام شد و بر اساس یک فرایند، مربیان و اعضا به تولید آثار مرتبط با امام رضا(ع) پرداختند.

شیخی در ادامه با بیان اینکه این جشنواره در 8 بخش نشریه نگاری، کتاب سازی، قصه گویی، کاردستی، داستان نویسی، سرود و پویانمایی برگزار شده است، گفت :540 اثر در مراکز فرهنگی و هنری کانون کردستان تولید شده که از میان این آثار تعداد 251 اثر به دبیرخانه استانی رسید و در نهایت 53 اثر به عنوان برگزیده استانی به دبیرخانه مرکزی راه پیدا کردند.

 در ادامه حجت الاسلام نریمان امجدی در سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان برنامه گفت: کودکان در تقلید و یادگیری مفاهیم و مسائل دینی مثل نماز و روزه آمادگی بیشتری در مقایسه با دیگر رفتارها و موضوعات از خود نشان می دهند. این موضوع مؤید فطری بودن خداجویی در کودکان است. طبق منابع اسلامی، برای ما مسلم و متقن است که میل به پرستش، نیایش، کمال طلبی و حقیقت جویی در کودک، فطری و درونی است.

این استاد سفیران هدایت در ادامه گفت:اگر والدین می خواهند فرزندان آن ها نمازخوان و معتقد بار آیند، سعی کنند اولا، خودشان عامل به دستورات و تعالیم دینی باشند و به دور از ریا و با خلوص نماز را به پای دارند و خودشان بدان معتقد باشند. ثانیا، توجه داشته باشند که در دوران کودکی، فرزندانشان را با نماز و مجالس و محافل مذهبی مأنوس سازند و سعی کنند که خاطرات خوشی را در ذهن آنان ایجاد نمایند و از سختگیری، اجبار و اکراه آن ها خودداری ورزند.

وی در ادامه به بیان داستان گنجشک و مار و اجرای مسابقه برای کودکان و نوجوانان پرداخت .

تقدیر از برگزیدگان کشوری و استانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ،قصه گویی، قرائت آثار ادبی،مسابقه،برپایی نمایشگاه از آثار رضوی و پخش انیمیشن از جمله برنامه های اجرایی این روز بود.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 14 مرداد 1396 ساعت: 21:08